Ręcznie szyte grzybki na choinkę DIY - wzór do pobrania (uwaga długie)

Powiecie pogięło mnie? Ledwo pierwszy listopada minął  a ta już o choince. Zupełnie jak w jakimś Lidlu czy innej Biedronie. Pogięło nie pogi...

Powiecie pogięło mnie? Ledwo pierwszy listopada minął  a ta już o choince. Zupełnie jak w jakimś Lidlu czy innej Biedronie.

Pogięło nie pogięło. Zrobić parę dekoracji można. Problem w tym, że z reguły mamy mało czasu, zawsze mówi się zdążę, zdążę.... i rzadko kiedy się zdąża.

W branży rękodzielniczej Boże Narodzenie zaczyna się we wrześniu. Jak chcielibyście kupić gotowe, świetne, ręcznie robione wyroby, gdybyśmy nie zaczynali wcześniej?

Dziś podam pomysł i "przepis" na tekstylne grzybki na choinkę. Jestem fanką ręcznie robionych ozdób choinkowych i im więcej ich na drzewku tym bardziej mnie cieszą.


Ręcznie szyte grzybki na choinkę


W tym roku postanowiłam, że będzie prawdziwa choinka. Taka z korzeniami, bo po raz enty spróbuję posadzić taką w ogrodzie ba, nawet mam już dla niej miejsce.

Ale przejdźmy do rzeczy.

Do wykonania grzybków będą potrzebne:

Kawałki tkanin, niekoniecznie w kolorach świątecznych. Może być len, aksamit, welur, dzianina, skóra. Wszystko zależy od koncepcji, pomysłowości i Waszych umiejętności.

Wypełnienie kulkowe lub inne. 

Tasiemka do powieszenia

Z akcesoriów krawieckich: nici, nożyczki, szpilki i maszyna do szycia, choć ręcznie również da się uszyć takiego grzyba, klej na gorąco + pistolet, albo każdy inny, byle skleił tkaniny (biurowy raczej odpada)

Ja użyłam tkanin bawełnianych w kolorze ecru i czerwonej w białe kropeczki.

Wykrój pobierzecie TUTAJ, choć jeśli Was wena najdzie możecie zrobić to według własnego uznania. Rysunek zawiera ilości tkanin na dwa grzybki, bo w  tym przypadku naprawdę dwa grzybki to zupełnie inna historia.

Możecie także pobrać wzór klikając w obrazek poniżej.


KROK 1 Z tkaniny wykrawam kółka o średnicy 10 cm i nóżki wg wzoru, docinam wstążkę czy sznurek, wykrawam pasek materiału o długości ........ i szerokości 3 cm. Kółka przecinam na półKROK 2. Jak na poniższym zdjęciu doszywam półkole do paska tkaniny.


Tak wyglądają zszyte kawałki tkanin, zaczątek kapelusza.


KROK 3 Umieszczam końce wstążki na czubku kapelusza i spinam całość szpilką. Przeszywam.


Tak wygląda kapelusz po uszyciu (zdjęcie niżej)


Wywracam na drugą stronę


I wypełniam kulką silikonową


KROK 4 Ręcznie zszywam brzeg wypełnionego kapelusza


Przeszywam go na wylot w kilku miejscach, dzięki czemu formuje się wnętrze kapelusza, a sam kapelutek nabiera grzybowego kształtu (zdjęcia poniżej)
KROK 5 Na tkaninie, ze której będzie nóżka grzybka odrysowuję kształt nóżki, możecie dowolnie ją narysować. Ułatwieniem będzie przeszycie po linii i późniejsze wykrojenie. Starajcie się wycinać blisko szwu, dzięki czemu kształt nóżki po wywróceniu na prawą stronę będzie bardziej harmonijny.


KROK 6 Wypełniam nóżkę włókniną (można użyć patyczka, ołówka do upchnięcia wypełnieni). 


Nie pokazałam procesu przyklejania ale to raczej wiadomo. Klejem na gorąco pacam w środek kapelutka i lekko dociskam nóżkę. Gdy będziecie używać klejów np. do tkanin, czasem trzeba dłużej przytrzymać obie części, dlatego polecam klej na gorąco. I nie oparzcie paluchów XD


Gotowe grzybki. Mają po ok. 10-12 cm plus ok. 10 cm tasiemki, więc idealnie wpasują się nawet w niewielki choinki


Polecam samodzielnie robienie ozdób choinkowych. Ręcznie robione dekoracje na choince to nie dość, że radość tworzenia, ale także oryginalność, nietuzinkowość i niewątpliwy urok bożonarodzeniowego drzewka.A dla tych, którzy nie mogą, nie mają czasu, nie lubią ręcznych robótek lub też chcieliby kupić na prezent taki mały secik, przygotowałam ŚWIĄTECZNĄ ofertę dostępną w SKLEPIE od 10 listopada.

💥💥💥💥
6 sztuk grzybków zapakowanych w tekturowe pudełko przewiązane wstążką w cenie 55 zł  (uwaga!!!! z darmową dostawą w dniach od 10 listopada do 10 grudnia)

To tyle na dziś. Dajcie znać w komentarzach co myślicie o samodzielnie robionych zabawkach na choinkę lubicie czy racze brrrrrr..... trąci przedszkolem?


You Might Also Like

0 comments