haft komputerowy na lnie

Ci którzy śledzą mojego bloga od początku wiedzą, że to mój kolejny konik. Hafty na lnie czy grubym płótnie zachwycają mnie od dawna. Wiele ...

Ci którzy śledzą mojego bloga od początku wiedzą, że to mój kolejny konik. Hafty na lnie czy grubym płótnie zachwycają mnie od dawna. Wiele lat temu zaczynałam od maszynohafciarki Husqvarna by niedługo później "przesiąść" się na lepszy sprzęt jakim jest MB-4 firmy Janome. Wiadomym jest, że aby zrobić ciekawy haft potrzebny jest dobry program do projektowania. Ja projektuję w Digitizerze MBX i przyznam, że jest to naprawdę fajna zabawa.

Moje projekty jednak trochę odbiegają od standardów hafciarni komputerowych. Od samego początku zapragnęłam odzwzorowywać stare, ręczne hafty i monogramy. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wyrób maszynowy nawet nie otarł się o ręczne haftowanie. Jednak przy odrobinie wysiłku i pomysłowości można naprawdę wyczarować cuda.

Od kilku tygodni siedzę nad dwiema literkami M i H, które moja Klientka zamówiła na lnianej pościeli dla swoich córek.
Najpierw długie penetrowanie Internetu, szukanie monogramów, które dobrze wyjdą w hafcie komputerowym, a potem mozolne, ręczne klikanie. Nie projektuję niczego z automatu, wygląda to źle i  często program "nie widzi" niuansów na których właśnie mi zależy.

Moją ideą jest tworzenie rzeczy unikatowych, wypracowanych, starannie dobranych do potrzeb moich Klientów, tak więc staram się dopasować do oczekiwań i tworzyć coś naprawdę wyjątkowego.

Zainteresowanych poszukiwaniem pięknych, starych wzorów mogę odesłać do obłędnej kopalni najpiękniejszych wzorów hafciarskich jaką jest blog PATTERNMAKERCHARTS gdzie można pobrać darmowe wzory hafciarskie i zakochać się na zabój w projektach.

A ja przedstawiam swoją wersję monogramu M, na zdjęciach przewija się też litera H


Tak wygląda mój projekt przed poprawkami (zmieniłam układy nici, bo na grafice wygląda nieźle, w hafcie na żywo niekoniecznie)A tak wygląda grafika, którą się inspirowałamPrzyznam, że jestem zadowolona z efektu. Ostatecznie hafty będą na spranym lnie w kolorze ecru.

Niebawem pokażę więcej projektów haftów i monogramów, które można wykonać na serwetkach, obrusach, pościeli (lnianej i bawełnianej) lnianych zasłonach czy garderobie. Zbliżają się komunie, śluby, rocznice, Dzień Matki, Dzień Ojca, taki spersonalizowany prezent jest naprawdę dobrym pomysłem.

Zapraszam chętnych do DOMU ARTYSTYCZNEGO on line.

You Might Also Like

7 komentarze

Dziękuję za odwiedziny i komentarz

Pozdrawiam :)

Flickr Images